Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2022, 15:17   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,807
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 47 min 35 s
Domyślnie

Zima nastała więc trzeba coś robić. Albo przerobię moje gmole - oem BMW albo je zmienię. Raz że są krzywe bo z lewej dostały kiedyś (ale może po zdjęciu do wyprostowania) a dwa - i tu ważniejsze - są generalnie marne moim zdaniem bo niekoniecznie chronią pokrywki od słoików. Po prostu za mało wystają. Plus taki że już są, no i jakiś taki materiał że bardzo lekkie.





Albo dorobię im rurkę taką okajalącą cylinder - coś na wzór turatechów:



TT kosztują coś koło 1500pln więc wiecie rozumiecie. Motechy także ponad tysiaka - te są bdb przemyślane, wykonane ale ta cena... Te moje mam, więc groszowa sprawa je przerobić.

Nie interesuje mnie więcej niż 600zł na gmole - zatem z nowych zostają mi Heedy, basic (które nie mają spięcia przed alternatorem) lub bunkier (które są jakoś masywne mocno ale kopyto można se oprzeć w trasie).

https://heedshop.eu/en_US/p/Crash-ba...sic-silver/264

https://heedshop.eu/en_US/p/Crash-ba...ker-silver/266

Ogólnie patrzyłem za uzywkami, umknęły mi hepco które znane są ze średniego spasowania, teraz są turatechy ale po szlifie i niekompletne. No nie kupię nowych gmoli żeby je prostować

Może coś podpowiecie, szczególnie odnośnie heedów, bo opinie podzielone - jednym się sprawdzają, innym nie bo się gną. Ale lepiej niech gmole się gną niż rama, prawda?

Skłaniam się ku wyprostowaniu moich i "doposażeniu ich" w boczne rurki z kwasówki 22 lub 25mm jak oryginał - demontowalne aby nie trzeba było zdejmować całych gmoli do regulacji zaworów (bo moim zdaniem jest sporą wadą Heedów..)

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 26.11.2022 o 11:04
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 15:31   #2
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 5,542
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 15 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Dorób tą rurkę jak ma touratech i będzie gitarra. Ja nie widzę problemu jeśli do obsługi coś tam trza odkręcić. Alba ma być dobrze albo szkoda d...pę sobie zawracać.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2022, 10:02   #3
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post

Ps. projekt zabudowania w moto sterowania bramą garażową+bramą u rodziców z guzika na kierownicy w toku i coś tam jeszcze innego do czego Navaja podpuścił ale to już tokarskie zabawy. No zima no...
Nie wyważaj otwartych drzwi kup pilot sygnałowy , schowaj go w lampie i podłącz pod długie, np. jedno mrugnięcie otwiera się brama u ciebie, dwa to u rodziców. Łatwo lekko niezawodnie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2022, 10:59   #4
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,807
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 47 min 35 s
Domyślnie

Brzeszczot, myślałem o tym. Moze faktycznie, nie ma sensu coś takiego robić. Temat takich patentów do kasacji... Dubel - ciekawy pomysł, to z tą Proxima także.

Inna kwestia jak już menda wjedzie i zajeb.... motocykl na pakę to wyjazd z takiej czy innej posesji lub bloku będzie formalnością. Tak niestety wszędzie.

Co do gmoli, podumam sobie jeszcze.. chyba Heedy. Nie chce mi się bawić w gięcie rurek itp.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.