Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.01.2017, 06:46   #1
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 984
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Jak co roku w zimę przychodzi ten temat. Poszukaj a znajdziesz.
W skrócie podsumuje inne lata: nie przepalamy.
Co do akumulatora: jeden wyjmuje i podłącza prostownik, drugi nie wyjmuje ale podłącza prostownik. Trzeci co roku musi i tak kupić nowy akumukator. Czwarty ma w pupie i zostawia jak jest. Po zimie lekko doładowuje i jest wszystko git.
Dopompuj powietrza w kołach, przetrzyj z brudu, przykryj pokrowcem i czekaj na wiosne. Jeśli masz metalowy bak to niegłupio zatankować do pełna.
Jeśli już przepalać to pasuje i przegonić co by silnik się dobrze zagrzał, a w zimie to raczej o to ciężko.


__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2017, 10:09   #2
Fazmin


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Siedlce
Posty: 11
Motocykl: RD03
Fazmin jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 36 min 15 s
Domyślnie Zdecydowanie nie

Witam,

Jestem przeciwny przepalaniu.
1. Najlepsze dla akumulatora jest ładowanie małym prądem i spokój. Niektóre aku mają nawet napisane ilość prądów rozruchowych. Także akumulatorowi byś tylko zaszkodził. Podładuj i zostaw.
2. Silnik zalej świeżym olejem i zostaw w spokoju. U nas na salonie motocyklowym stoją motocykle nawet 2 lata nie uruchamiane a spasowane są na pewno bardzo dobrze potem się je uruchamia i jest ok.
3 Uruchamianie wytworzy skroploną wodę która zwiększy korozję, także osuszyć zabezpieczyć i zostawić.
4. Jak uruchamiać to na dworze. Jest zimno a odpalanie zimnego silnika jest szkodliwe dla niego samego. Lepiej wypij piwo i popatrz się na moto
Fazmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.