Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.04.2023, 08:45   #11
Rajtek
 
Rajtek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 276
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 19 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucjusz Zobacz post
Ja używałem w ATAS Iphone'a połączonego kabelkiem USB i jestem zadowolony. Na kolorowy wyświetlacz moto za pomocą CarPlay rzuciłem ekran Google Maps i dostałem w zasadzie to co najważniejsze. Dodatkowo ATAS wydaje słyszalne i identyfikowalne dźwięki przed najważniejszymi manewrami - np zmiana kierunku lub zjazd z głównej drogi. Niestety ze względu na wzrost temperatury smartfona, byłem raz zmuszony ukryć go przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych dlatego wylądował w środku Takbag'a. Potem już było ok. Temperatura otoczenia w czasie zdarzenia to około 22 stopni, telefon był w tym samym czasie połączony z interkomem hełmu po bluetooth.
Tu pojawia się kolejne zagadnienie czy natężenie prądu z gniazda USB ATAS przy zastosowaniu opisanej powyżej konfiguracji będzie wystarczające do podtrzymania zasilania dla telefonu przez okres 6-8 godzin zabawy na moto z włączonym CarPlay, GoogleMaps, Yanosik do tego połączenie bluetooth i standardowy GSM.
ps. żeby nie było, jestem wyznawcą marki Garmin i używam różnego rodzaju zegarków i nawigacji - łącznie z motocyklową ZUMO już od ponad 15 lat, jednak ze względu na cenę i kolejne urządzenie do ogarnięcia i pilnowania to w tej chwili podziękuję. Na razie, później się zobaczy. Są za i przeciw użytkowaniu dedykowanej navi, jednak chodzi o to żeby plusy nie przesłoniły nam minusów takiego rozwiązania.
To jest właśnie największa wada tego rozwiązania - przegrzanie się telefonu wyłączanie nawigacji. W upale 30 stopni nawet w tankbagu jest za gorąco dla iPhone. Ja musiałem wkładać do kurtki w miejsce gdzie jest wentylacja, a i tak od czasu do czasu bawi się wyłączała ,
Dlatego przystosowałem do moto swojego gpsmap 66sr. I mam pytanie przy okazji jakiej aplikacji używacie aby wygodnie zaplanować trasę np Google Maps itp i później przenieść ja na urządzenie ?
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
garmin , zumo

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin GPS MAP 66i GregoryS Inne 12 17.08.2019 23:23
Garmin 60 csx NUROFEN Zastosowanie praktyczne 25 07.05.2013 16:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.