Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (https://africatwin.com.pl/index.php)
-   KTM (https://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=178)
-   -   KTM990 nie wysprzegla (https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=48583)

szynszyll 23.06.2026 11:00

KTM990 nie wysprzegla
 
yo!

pacjent: KTM 990 SMT 2011
objawy: nie wysprzegla w pelni po wcisnieciu klamki. ciagnie na jedynce, biegi wchodza z hukiem i oporami. pompa i wysprzeglik ( akcesoryjny Oberon) 100% sprawne, odpowietrzone i szczelne. olej lany od kilku sezonow ten sam ( Motul 7100 10W40).
zaczelo sie nagle 400 km po duzym serwisie zawierajacym wymiane plynu w pompie Magura ( mineralna).
bede zrzucal prawy dekiel jak mi sie zwolni podnosnik i zobacze co w srodku.
czego szukac? wyzabkowany kosz sprzeglowy? cos z pretem wycisku? sa jakies typowe uszkodzenia ukladu sprzegla w 990? dzieki za uwagi - nie bylo mnie jeszcze w tym rejonie.

chomik 23.06.2026 12:49

Może do Pekaesa zadzwoń, on umie KTM.

szynszyll 23.06.2026 12:53

Cytat:

Napisał chomik (Post 911002)
Może do Pekaesa zadzwoń, on umie KTM.

śledztwo trwa. zbieram informacje zanim sie za to zabiore a z Piotrkiem jak zawsze chetnie porozmawiam. motong ma juz 90 tys km nalotu i w roznych podzespolach zaczynaja sie czary ( elektryka, zawias, wysprzeglik...) i teraz to go wlasciwie unieruchomilo.

madafakinges 23.06.2026 13:59

Sprawdź czy pręt wycisku na końcach nie jest wyrobiony.
Moja 950 tak ciągnęła ale na motulu 300v

lukasz_vip 23.06.2026 14:19

Raczej nie spotkałem się z takim objawem w 950/990, który bo można uznać za ten typ tak ma. Sprawdzić klasycznie: wysprzęglik, popychacz, wyząbkowany kosz, czyli to co się sprawdza jak sprzęgło ciągnie. 2011 to już poprawiony popychacz czyli stalowy. Za zębatką jest dysza, którą należy czyścić, bo ona od strony zębatki poprzez własnie popychacz smaruje koszt sprzęgłowy i tarczki.
Ogólnie KTM z Motulem się nie lubią bo potrafią kleić sprzęgło.

ramires 23.06.2026 14:36

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 911017)
Raczej nie spotkałem się z takim objawem w 950/990, który bo można uznać za ten typ tak ma. Sprawdzić klasycznie: wysprzęglik, popychacz, wyząbkowany kosz, czyli to co się sprawdza jak sprzęgło ciągnie. 2011 to już poprawiony popychacz czyli stalowy. Za zębatką jest dysza, którą należy czyścić, bo ona od strony zębatki poprzez własnie popychacz smaruje koszt sprzęgłowy i tarczki.
Ogólnie KTM z Motulem się nie lubią bo potrafią kleić sprzęgło.

Specem od KTM nie jestem, ale wielokrotnie zauważyłem, że to najlepiej jeździ na motorexie. Szczególnie to wyczuwałem w moim LC4 640.

szynszyll 23.06.2026 14:41

1 Załącznik(ów)
wiem, ze dla wielu Motul to zlo wcielone ale motocykl jezdzi na nim od ~50 tys km. zaczne od znalezienia tej dyszy, o ktorej wspominacie. najpierw jednak trzeba zrobic lagi bo sie chlopak dodatkowo 'posikał' :D

muszel72 23.06.2026 22:03

W Ducati miałem przy pręcie wyciskowym taką kulkę jeszcze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.