Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2010, 21:59   #1
czosnek
 
czosnek's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 53 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Cieszę się że ktoś to ogląda bo miałem już wachania czy ma sen dodawanie jeszcze czegokolwiek
Ogląda ogląda ino nie komentuje bo podziwia krajobrazy

Nie krępuj się , dawaj dalej
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2010, 00:55   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Wrzucaj Panie, wrzucaj jak najwięcej!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2010, 19:30   #3
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wczoraj postanowiłem poszukać trochę szutrów i się udało
A tak to wyglądało
IMG_0221.jpg
IMG_0223.jpg
IMG_0226.jpg
IMG_0229.jpg
Czasem był szlaban ale mozna było go ominąć
bokiem.jpg
IMG_0231.jpg
IMG_0232.jpg
IMG_0242.jpg
IMG_0241.jpg
IMG_0249.jpg

A Dziś z nowo zapoznanymi rodakami wybraliśmy się pokulać i wyszło z tego 310km. Podczas oczekiwania na prom podjechało paru norwegów na wiadrach jakieś virago i gs1200 którego kierownik nie umiał się nawet zatrzymać (naprawdę miał wielkie problemy z tym)
prom.jpg
IMG_0256.jpg
IMG_0260.jpg
IMG_0261.jpg
IMG_0264.jpg
IMG_0265.jpg
IMG_0271.jpg
IMG_0258.jpg
IMG_0267.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2010, 20:04   #4
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,135
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 17 godz 52 min 35 s
Domyślnie

Zazdroszczę. Ja dzisiaj tylko grillowałem.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2010, 15:01   #5
majek
 
majek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 206
Motocykl: skuter CRF 1000
majek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 27 min 33 s
Cool

wrruuummmm
no tak się złożyło, że byliśmy..
był to 9 dzień naszej wycieczki, trasa wspólna wyglądała tak:

Dubel wyglądał tak:

zakręty wyglądały tak:

a Afryka tak:


Pod koniec dnia dziesiątego dojechaliśmy do ekipy Greg'a i udało się kolejny wieczór spędzić w Afrykańskim towarzystwie.

Relacja z całości wycieczki się gotuje..

A policjanty na drodze były. Trzy razy widzieliśmy pomiary prędkości. Raz w stronę przeciwną, drugi w naszą, ale grzecznie trafiliśmy, trzeci - straaaszny - pan policmajster ukryty za barierką, a my podczas wyprzedzania. Niekoniecznie zgodnie z przepisem... Radiowóz 200 metrów dalej w zatoczce. Ale nas nie zatrzymali. Może byli zajęci osobówką, może motocykli nie ruszają, może jechaliśmy za wolno, może... Może nie ważne - ważne że bezgotówkowo się udało... Ale strach OGROMNY.
__________________

majek-zagończyk
dwa litry Yamahy

Ostatnio edytowane przez majek : 14.07.2010 o 15:04
majek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2010, 18:10   #6
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W sobote byłem przekonany że nigdzie się nie wybiore przez weekend ale stało się inaczej, a zaczeło to się tak. Siedząc na małej imrezce dostaje sms z polskiego numeru "Nocujemy w Kvanne. Jutro Trollstigen! Masz jakieś plany? Umawiamy się?"Chwila namysłu i zastanowienia się kto to A po chwili olśnienie Majek przecież miał przyjechać. Ale czy to nie miało być za tydzieńSzybkie zastanawianie się w lekkim alkocholowym amoku nic nie pomaga. Oddzwaniam i wszystko jasne Majek już dojechał w me okolice. Szybka ustawka, muszę być na godzinę 11 w Andalsnes na Statoil. W tym momęcie zapaliła się kontrolka i odmawiam nawet drinka przeżucam się na napoje bezalkocholowe bo tego dnia trenowałem od ranaPożegnanie z znajomymi i uciekam do domku. Godzina 7.30 budzik napierdala a mi głowa pęka. Ogarniam się troche szybkie śniadanko i wsiadamy z moją Marysią na Afri jedziemy jakieś całe 250m i czekamy 3 minuty na prom. teraz jeszcze 25 rejsu i jesteśmy na stałym lądzie.mamy 127km i 2 godziny, a więc wszystko gra. Ruchu prawie nie ma więc lecimy trochę szybciejj niz to ustawa przewiduje i ca.10.15 meldujemy się na Statoil Ekipa już czeka. Przywitanko, kawka, 2 papieroski chwila zadumy nad mapa i lecimy. Na pierwszy ogień bierzemy Trollstige
ekipa.jpg
trolstige.jpg
trolstige 2.jpg
trolstige 3.jpg
widok.jpg
widok 2.jpg
trolstig 4.jpg
Ruszając w dlaszą droge pogoda nie zapowiadała się optymistyczna
mgła.jpg
Po drodze zatrzymujemy sie by obejrzeć ładną rzeczke
strumyk.jpg
strumyk 2.jpg
następne było Geiranger i przejazd drogą orłów po czym sprawdzamy tylko o której lecą promy na Helesyt i zaczynamy wspinaczkę na Dalsimbe czyli szczyt góry na wysokości 1500m npm
z którego widać całą doline Geiranger.
geranger.jpg
afri.jpg
dalsimba.jpg
dalsimba 2.jpg
było troche śniegu u góry
my.jpg
zima.jpg
ja.jpg
Pózniej zjazd na prom i 63 minuty podzxiwiania doliny z perspektywy środka fiordu
wodospad.jpg
7 sióstr.jpg
geiranger.jpg
Pózniej polataliśmy po bocznych droga i przyjechaliśmy do Alme gdzie chłopaki rozbili namioty rozpaliliśmy ognisko i gril, po czym zaczeliśmy 3 z furi czyli najepkę
I dziś rano do bracy szedłem troszkę niemrawy

Ostatnio edytowane przez Dubel : 07.06.2010 o 18:14
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2010, 19:28   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Mniód malina, Panie. Ja tez tak chcę!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 09:40   #8
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 13:25   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej_Gdynia Zobacz post
Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...
Dokładnie nie wiem ile to kosztuje bo jeszcze nie miałem "okazji" zapłacić. znajomy który w oslo jakieś 2 lata temu przejechał po Auto Pass nie mając chipa dostał kwitek do polski na kwotę 285zł. Z tego co sie orientuje to w miejscach gdzie nie ma budek a opłaty pobierane są automatycznie przez chip bądż też wysyłany rachunek do domu to na polskie blachy nic ci nie przyjdzie. Jednak jeśli jest takowy punkt poboru opłat gdzie mozna zapłacić gotówką lub karta to nie polecam pędzenia po Auto Pass. Co do mandatów to faktycznie są one bolesne i potrafią zrujnować budżet. dodam jeszcze tylko że zarówno w Szwecji jak i w Norwegi można iść do więzienia za przekroczenie prędkości x2 . A wbrew pozorą dużo nie trzeba bo wystarczy 60km/h na ograniczeni 30km/h. Sam nie jestem jakoś szczególnie przepisowy jednak staram sie bardzo uważać. Głównie trzeba się pilnować na głównych drogach choć i na tych drogach spotkać Policje z radarem to święto. W norwegi nie ma policji chowającej się za krzakami bądz w przystanku autobusowym
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2010, 23:22   #10
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

W norwegi nie ma policji chowającej się za krzakami bądz w przystanku autobusowym
Pozdro[/QUOTE]

Taaa kilka razy widziałem przy wyjeździe z Oslo w kier. Moss, policjanta w rowie z radarem, a na najbliższym parkingu radiowóz. Szczególnie popularne jest to w rejonie Stavanger, tam potrafią maskować się jak SAS .
pzdr
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja przygoda z Królową z moich snów. JacaBaca Motocykl Forumowicza 16 21.04.2022 09:53
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19
Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa betu Kwestie różne, ale podróżne. 36 24.07.2012 09:05
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.