Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.07.2008, 18:40   #11
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 32 min 29 s
Domyślnie

Pozwolę sobie zacytować tu trochę o wiadrze z innego forum. Nie podaję link, bo trzeba się zalogować aby to przeczytać. mam nadzieję, że nie łamie jakiś praw autorskich.

Gość to co pisał jest moim kolegą i myślę, że jego przemyślenia są prawdziwe.

cytat 1

Tak tu czytam o tych waszych debatach . . . a moze Viadro, moze Africa, V-Strom . . . a gdybym mial walute to moze Gs-a?
Zywotnosc walow kontra lancuchy, ostatnie wypusty gaznikow, poczatki wtryskow, elektronika, serwisy, prognozy producenta.


NA DOLE BEDA FOTKI . . .

To wam kurwa teraz cos powiem . . .WCZORAJ WROCILEM ZE SZKOCJI NOWYM MOTOREM.
Jestem tak wyjebany, ze brak slow, spod GLASGOW do Londynu.
Kupilem go od Szkota (on ma 3 motory a bardzo zapragnal sportowy samochod) wiec ja zrobilem dobry interes (jak na ceny rynkowe no i zalezy jak dla kogo)

HONDA XL 1000 Varadero

ROK - 2001
PRZEBIEG - 9400 mil (czyli prawie nic)
PRZEGLAD - na rok (do kwietnia 2008)
OPONA TYL - nowka ( nie smigana)
LANCUCH + OBIE ZEBATKI OK

MOTOR W PELNI OBUDOWANY :

1. 3 KUFRY + TORBA NA BAK

2. Mam w siodle AUTOCOM, rozdziela sygnal na 2 sluchawki (MP3, IPOD, INTERCOMY i inne dziadostwo)

3. DUZA SZYBA + oryginal (mniejsza)

Teoretycznie wszycho co mi potrzeba i co chcialem.
JUTRO ALBO NAWET DZIS INSTALUJE MOJA NAWIGACJE i powiem wam panowie kilka rzeczy (jest to wylacznie moja prywatna opinia)
Jezdzilem juz w zyciu "paroma" motorami (polozylem sie, przytarlem podnozek) nawet jesli one nie wszystkie nalezaly do mnie . . . ale od piatku od 16.00 nie wiem co myslec:

TOTALNE ROZDWOJENIE JAZNI I SAMOOCENY (mojej, motoru)

1. Moze i 1000 cc posiada moc . . . sorry ale ja tego nie czuje
2. Nie powiem, bo jak juz odwine (na wkreconych obrotach az unosi przod - wtedy miodzio)
3. Silnik robi du.du.du.du zamiast leeeeeeee no i gwizdze troche jak turbina w TDI.
Pewnie to jest przyczyna, ze sie tak nie wkreca jak plastik bo i obroty,no i moment sa przeciez inne . . . proste (ale ja chyba tego nie lubie)
4. Wierutna bzdura jest opowiadanie, ze przelotowa predkosc rzedu 100 - 130 mil (150-170 km/h ) to spoko dla turystyka (chyba k.... w prozni, bez pasazera, golym motorem, bez szyby) i z glowa na zbiorniku.
5. Nie mam scottoilera wiec o lancuch trzeba bedzie zadbac jak ostatnio.
6. Niewyobrazalnie wygodny
7. Mam chyba 0,5 metra do zegarow, pozycja super,
8. Kufry bajer
9. Oslony na rece super ale wyglad jakbym wyjechal z pola (off road - mnie to chyba nie lezy)
10. Na szosowych oponach mozna go nawet ladnie polozyc, jesli zna sie umiar
11. Tak . . . jest bardzo ciezki (236 -241) ale Bandit jak na 600 tez nie byl najlzejszy.
Procz jazdy w miescie (1, stop, 2, stop i miedzy autami) nie czuc az tak, ze to zdrowa kobyla. W miescie troche lipa (mam 185 cm, nogi spoko na ziemi ale z gazem ostroznie przy skreconej kierownicy, lub cudowaniu w waskich przesmykach)
12. Wyglad jak dla mnie bardzo ladny (jesli zadbany)
13. Nie ma mowy o bardzo szybkiej zmianie biegow jak w plastiku:

1 -leeee
2- leeee
na coraz wyzsze oktawy glosowe

14. Przy "wrzucie" na 1-ke na nieco zimnym jeszcze silniku Bandit lekko skakal do przodu, Varadero nie skacze ale slychac wyrazne "jeb" i nie jest to tylko jedynka, zmieniam biegi bardzo delikatnie a tu "jeb" ( 2-3, czasem 3-4 , 4-5 juz jakby delikatnie)

15. Czy duzo pali ?
Trudno powiedziec bo jej nie zapinalem 200 km/h.
Bandit do momentu sygnalizacji rezerwy robil 165 mil + rezerwa (czyli w baku bylo kilka litrow)
Varadero zapalilo mi kontrolke rezerwy po 152 milach (kilka razy odkrecilem) a generalnie cala trasa kolo 90 mil/godzine.

Jezeli ktos mi powie, ze lecial podobna KROWA (3 kufry, tankbag, pasazer ) okolo 160-180 km/h "przelotowa predkoscia", smigal miedzy tirami, z duza szyba MRA i czerpal satysfakcje z jazdy to sie k.... minal z powolaniem i powinien kupic plastika nawet jesli szanuje czyjes zdanie
Mam chyba spora (wystarczajaca) liczbe ka-emow nawinietych motorami ale Varadero to niewatpliwie cos innego niz zwyklem byl ujezdzac.

Czy WAM wyolbrzymilem moja opinie? Sam nie wiem, pewnie Shelton, nasz forumowy DR BIG oraz inni bracia (sorry,nie pamietam wszystkich) - zwolennicy pustyni, blota, piachu powiedzieliby, ze przesadzam ale ONI do tego przywykli i jak maja piach w ustach, czy wode w butach to czuja extreme.
JA CHYBA NIE
Powiem wam jak zrobie z 50 tys km.
Myslcie co chcecie PANOWIE, to moje pierwsze duze (k.... nazwijmy "enduro", mimo, ze mu do cross-a dosc daleko) i chyba spodziewalem sie czegos nieco innego, sam nie wiem.

Wszystko chodzi jak w zegarku ale . . . . . . . ja po prostu nie wiem . . .


cytat 2

Moja opinia motocykla, ktorym zrobilem ok 11 tys kilometrow:

1. Stan poczatkowy licznika 9000 mil, rok 2001 kupilem motocykl calkowicie obudowany a dolozylem kilka gadzetow potrzebnych do dalszej turystyki.
Przy stanie 11 tys mil zmienilem na nowe:

- olej + filtr oleju
- filtr powietrza
- swiece
- nowa opona przod (Metzeler Tourance 110/80), bo tylna byla nowa
- wszystkie okladziny na tarczach
- wlacznik stopu na noznym hamulcu
- plyn chlodzacy
- plyn hamulcowy

To wszystko przed wyjazdem do Turcji.

Od czasu jak kupilem motocykl i zamiescilem posta w dziale "Afrikanerzy" moja opinia na jego temat sie nieco zmienila . . . a ogromne znaczenie ma tu w jaki sposob nim jezdzilem. . .

2. Zakres amortyzatora - regulacja (niby ma 36 razy "cyk") jest i tak za maly skoro motocykl dobija na wybojach (nie dziurach) wcale nie pedzac 150 km/h, bulgarsko - rumunskie wertepy pozostawiam poza ta ocena, nie zmiescilyby sie w skali motocykla szosowego
Czasem myslalem, ze amor - sprezyna jest do wymiany ale sprawdzony przez serwis - Hondy byl ok.

3. Motocykl na trasie (w pelni obudowany i z pasazerem) czuje sie dobrze przy predkosci do 95 mil/h (140-150 km). Przy wiekszych predkosciach niz 100-105 mil Viadro "plywa", kierownica "myszkuje" i trzesie sie nieco - powiedzialbym sa drgania.

Jest jeszcze jedna kwestia : ktos na forum powiedzial, ze dobrze sie czuje przy 160 -180 km/h - nie znaczy to, ze Viadro tez tak mysli . . . bo to prawie 110-120 mil a to nie jest ksiazkowa "przelotowa" dla tego motocykla z bagazami.

A uzasadnienie jest jedno - motor ma z przodu (110/80) - chude, duze 19 calowe, wiesniackie kolo jak od roweru wiec skoro caly ciezar (3 kufry i 2 pasazerow) dojebalo go do tylu . . . to jak przod moze nie tracic przyczepnosci ? To chyba proste z fizyki . . .

Majac (150/70)-17 calowe z tylu (czyli mniejsze) i amorek skrecony na najtwardszy - nieco wyzszy zarazem . . . Viadro i tak nieco "siedzi".
Ja i Marta nie wazymy po 150 kg . . . wiec cos jest nie tak ?

4. Spalanie nie jest jak na "taki" ciezar najgorsze . . . i wszyscy, ktorzy mysla, ze za 2 - 4 - 6 tys PLN dolozonych do "gaznika" z 2001 roku nagle dzieki opcji ( 6 bieg i wtrysk) beda mieli spalanie jak w 600 cm to niech sie nawroca za wczasu - bo dobrze wyregulowane - zestrojone gazniki moga smialo i mile zaskoczyc.

5. Motocykl Varadero nie jest opcja dla kogos kto uprawia turystyke "szybka", kazda [odbywać stosunek płciowy] typu :

- wystajace lusterka jak w rowerze
- oslony plastikowe na rece
- duza szyba (nie kladzie sie jak w CBR a stoi jak lopata)
- wysoko polozony srodek ciezkosci

. . . tylko pomagaja go wyhamowac a nie przyspieszyc, zreszta widzial kto plastki na dlonie w np w FJR-ze ?

Varadero jest dosc "niepewnym" motorem dla osoby niskiej, pomylka w moim poscie kiedy go kupilem (suchy wazy ok 260 kg) wiec z calym "ladunkiem" porownac go mozna z "krazownikami szos" a nie "szybkim przelotowcem".

Ciezar polozony miedzy jajami . . . a nie przy ziemi jak maja 4 gary w rzedzie to powod, ze przy mocnym "dmuchnieciu" wyskakujac zza ciezarowki takim "ciagnikiem" trzeba kontrowac pochylenie jak na zuzlu . . . wiec co to za motor ?

Jesli z tym sie nadal ktos nie zgadza to albo jezdzi Viadrem do dziewczyny na kolacje albo po miescie z kumplami od swiatel do swiatel.

6. Kwesti OFF-ROAD nawet nie poruszam bo jechalismy chwilke jakims szutrem ale jak ktos juz wczesniej na tym forum powiedzial - to motor terenowy wylacznie dla Pudzianowskiego.
Gdzies kiedys uslyszalem, ze Honda chciala Viadro uczynic nastepca Afryki.
Ups . . . to troche im nie wyszlo.

7. Motocykl majac 96 koni i przy swoim "momencie" jest silny (zwracam honor) - zmiana biegow przy 6000-7000 rpm . . . naprawde frunie ale nikt generalnie tak nie jezdzi.
ALE NADAL NIE JEST szybkim turystykiem

8. Viadro z gadzetami do turystyki i obudowane jest bardzo funkcjonalne, zajebiscie wygodne i zapewnia znacznie wiecej komfortu niz od tankowania do tankowania

9. HAMULCE. Dla mnie generalnie tylnego nie ma wcale, jego efektywnosc przy calym obudowaniu i osobie dodatkowej na trasie jest moze 20 %, przod jest ok (duze tarcze) ale i tak z duzej predkosci taka "taczka" nie wyhamuje jak 600-tka.

Ku jakiemu odbiorcy skierowane jest wiec XL 1000 Varadero ?


Przemyslcie wszystkie swoje oczekiwania i cel jakiemu ma on sluzyc zanim wylozycie 16 - 22 tys PLN



Może pomoże w wyborze
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2008, 20:37   #12
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Panowie w imieniu szwagra za wszystkie info dziękuję bardzo,niech chłop sam się z tym prześpi ,ambicji wielkich do podróży on nie ma raczej moto ma służyc do latania w koło komina to pewnie sie nada na polskie drogi bo chłop ma cbr 1100xx 160km i ja go robie jak chce swoją rd03 tylko na autobanie mnie łykną ale co tam cbr ,na sprzedaż http://www.allegro.pl/item401292488_..._nie_bcm_.html

Ostatnio edytowane przez randal 76 : 21.07.2008 o 22:11
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 00:03   #13
Michasso
 
Michasso's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 182
Motocykl: RD07a
Michasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 14 s
Domyślnie

Takie trochę pieprzenie..Chodzi mi o cytat kolesia, który się "rozczarował" Viadrem. Mi również plastiki nie są obce i doskonale wiedziałem czego spodziewać się po ciężkiej kobyle, która pretenduje do bycia ciężkim enduro. Chyba najprostszą, w miarę logiczną konkluzją jest ta, w której powiemy sobie, że Viadro, owszem, jest na szosę, tyle tylko, że bardzo daleką. Bo jeśli chodzi o trasę z wysp to wybrałbym swoją fireblade, gdzie mogę wrzucić torbę na bak i ewentualnie coś na tył. Nie oszukujmy się, trasa ze szkocji to nawet nie 24h łącznie z promem, więc ciężko mówić o jakimś "podróżowaniu". Jeśli facet nie jest w stanie zrozumieć jakiejś czegoś co jest mantrą samej podróży, to na wała pcha się w sprzęt, który nazwałbym raczej kontemplacyjnym? Tak naprawdę to ręce mi opadły, kiedy to przeczytałem..fuck sake, za dużo głupot na raz..
__________________
Pozdrawiam, Michał
Michasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 00:40   #14
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 08:11   #15
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
Pozwolę sobie zacytować tu trochę o wiadrze z innego forum. Nie podaję link, bo trzeba się zalogować aby to przeczytać. mam nadzieję, że nie łamie jakiś praw autorskich.

Gość to co pisał jest moim kolegą i myślę, że jego przemyślenia są prawdziwe.
Myślę że koleś powinien wrócić do Bandita czy czegoś tam bo jemu po prostu Wiadro nie pasuje i tyle.
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 08:59   #16
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Khem, czy ktoś biegły z fizyki i uzdolniony gogicznie może mi wyjaśnić
Cytat:
A uzasadnienie jest jedno - motor ma z przodu (110/80) - chude, duze 19 calowe, wiesniackie kolo jak od roweru wiec skoro caly ciezar (3 kufry i 2 pasazerow) dojebalo go do tylu . . . to jak przod moze nie tracic przyczepnosci ? To chyba proste z fizyki . . .

Bo orłem z fizyki nigdy nie byłem, ale mi się wydawa że węższe koło na większy nacisk na cm^2 .

Dalej gościowi sie pomyliła fujarka, xx czy st od trijumpfa z wiaderkiem którego chyba nikt rozsądny, nigdy nie polecał do szybkiej turystyki.

No i koniec, ocena wyposażenia użytkowego (łopaty, wąskie koło z przodu) poprzez ich wygląd też nie jest poważna.

Cały post podsumowałbym zdaniem: "Jazda wiadrem daje -30pkt do lansu"

pozdr
newrom
pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 09:08   #17
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Calkiem zgrabnie to wyglada
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 10:34   #18
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,778
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 12 godz 36 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post

6. Kwesti OFF-ROAD nawet nie poruszam
Ech niech pogada sobie z Krzyskiem co Wiadrem na szosowych oponach przejechał całą pojezdzawę Felkowskiego - przy czym przednią gumę miał prawie łysą.
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 11:28   #19
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Przez moment dawał jakoś nawet radę kolega na Bandicie ale wymiękł jak tylko zobaczył pierwszy kawałek asfaltu
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2008, 17:26   #20
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,463
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 56 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Ech niech pogada sobie z Krzyskiem co Wiadrem na szosowych oponach przejechał całą pojezdzawę Felkowskiego - przy czym przednią gumę miał prawie łysą.
Wiadomo że i wiadrem spokojnie bez szaleństw zrobisz trochę terenu, ale względem Afryki po prostu ma wcześniej ustawioną granicę możliwości , a Afryka dalej .....
To jest inne moto i ciągle porównania nie ma większego uzasadnienia jeśli ktoś potrzebuje więcej miejsca parę KM więcej do ciut większej szybkości a raczej do lepszego wyprzedzania pod pełnym ładunkiem , jeździ przeważnie po asfalcie a sporadycznie po za nim...... to wiadro będzie dobre
no a jeśli komuś nie potrzeba mocy, aż tyle miejsca i preferuje włoczęgostwo gdzie oczy poniosą niezależnie czy to asfalt czy nie ...... to z pewnością Afryka temu sprosta i będzie lepszym wyborem......
ale wybór pozostawmy zainteresowanym ...to im ma być dobrze i maja być zadowoleni z wyboru....
Bez sensu jest stronnicze porównywanie co jest lepsze bo każdemu pasuje co innego , inaczej jeździ , w inne miejsca .....i preferuje inny styl bycia.
Prosty przykład, dajmy na to czopkowców na swoich świecidełkach ...ich ten blask chromów kreci , są zachwyceni ich wyglądem a szczytem przyjemności jest lans po ulicach pelnych ludzi.
Druga strona np endurowcy i ich pochodna endurowcy dalekiego zasięgu, im nie zależy na blasku, i oklaskach , oni chcą dojechać gdzieś gdzie ich oczy i wyobraźnia poniesie , zobaczyć na własne oczy coś co .....
czopkowcy widzą tylko oglądając programy w telewizji pt. National geografic, czy discavery itp.....
Loj ...się nagadalem
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rejli Wiadro 7Greg Inne tematy 12 18.05.2009 22:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.