Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.10.2010, 17:43   #8
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

"TRZY FILIŻANKI HERBATY" - Greg Mortenson, David Olivier Relin

Obowiązkowa pozycja dla wybierających się do Pakistanu (szczególnie północnego) i Afganistanu oraz dla tych, którzy chcą poznać realia codziennego życia w tamtej części świata. Przy okazji bardzo optymistyczna opowieść o człowieku, który udowodnił, że samemu też można zmieniać świat na lepsze. Tyle ode mnie. W skrócie o książce piszą tak:

"W roku 1993 himalaista Greg Mortenson po nieudanej próbie zdobycia K2 zawędrował do biednej pakistańskiej wioski w górach Karakorum. Poruszony serdecznością miejscowych obiecał im, że wróci i zbuduje szkołę.

Trzy filiżanki herbaty to opowieść o tej obietnicy i jej niezwykłych konsekwencjach. W ciągu następnych dziesięciu lat Mortenson zbudował bowiem nie jedną, lecz pięćdziesiąt pięć szkół, szczególną uwagę poświęcając edukacji dziewcząt w nieprzystępnym regionie, który zrodził talibów. Jego historia to fascynująca przygoda, a zarazem świadectwo ogromnego potencjału działań humanitarnych.
"

Grego Mortenson to naprawdę pasjonująca postać. Jego historia do dziś wydaje mi się bardziej bajką niż prawdą, no ale w końcu wszystko wydarzyło się naprawdę i to nie tak dawno… Efekty ostatnio widziałam na własne oczy w Korytarzu Wakhańskim w Afganistanie. Jedną noc spędziliśmy tam u... jednego z bohaterów "Trzech filiżanek", ale o tym kiedy indziej.

Jeśli zainteresuje Was postać Grega Mortensona i to co robi, to proponuję zajrzeć także tu: http://www.ikat.org/. Z resztą i tak o tym jeszcze usłyszycie ….

Gorąco zachęcam do tej książki. Napawa optymizmem i pozytywną energią, a przy okazji bardzo przyjemnie się czyta.
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem