Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   prowadzenie linek gazu i manetka - zdjecia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4344)

podos 07.10.2009 10:13

prowadzenie linek gazu i manetka - zdjecia
 
6 Załącznik(ów)
Jakby ktoś nie pamietał jak poskładać manetkę gazu - tu troche widać.

Załącznik 7635

Załącznik 7636

Załącznik 7637

Załącznik 7638

Załącznik 7639

Załącznik 7640

Dzięgiel 08.10.2009 14:51

Całkiem niedawno wymienialiśmy z Iwanem manety na grzane...i to co na tych zdjęciach wygląda śmiesznie prosto w rzeczywistości wcale takie nie jest. Umieszczenie linek w odpowiedniej pozycji wewnątrz rolgazu przy użyciu elementu po którym się ślizgają kosztowało sąsiadów kilka niecenzuralnych wiązanek w różnych językach świata, ale udało sie w końcu. Mordowaliśmy się z tym chyba 45min :P Albo to takie trudne, albo jesteśmy takie parówy....

No, ale jak mawia Robert Górski: jak ktoś ma pecha to i w dupie palec złamie :)

podos 08.10.2009 15:39

Cytat:

Umieszczenie linek w odpowiedniej pozycji wewnątrz rolgazu przy użyciu elementu po którym się ślizgają kosztowało sąsiadów kilka niecenzuralnych wiązanek...
Robienie zdjec podczas demontazu to dobra praktyka.

MaRP 17.10.2009 22:09

Można odkręcić element trzymający linki przy gaźnikach, wtedy prawidlowe wlożenie linek w rolgaz nie stanowi takiego problemu:)

Scorpi 17.03.2012 09:21

Obie linki maja ślizgać sie w rowkach białego plastiku ???

Ostatnio walczyłęm w tym z pół godziny ale rolgaz i tak prawie ze nie odbija.... wyczyszczone nasmarowane i kiszka....

CO może być nie tak ??? czy da sie jakos naciągnąć sprezyne przy gazniku zeby odbijało lepiej?>

Dzieju 17.03.2012 09:31

Musiałeś źle ułożyć linki , smarowanie to dodatek.

zombi 17.03.2012 11:02

Jak wciskasz ten biały "klin" to jedna z linek potrafi wskoczyć "za" i linka ociera się o metal i jest częściowo przyciśnięta przez brzegi "klina". Jak ktoś pisał poluzuj przy gaźnikach będzie łatwiej.

ltd454 17.03.2012 11:10

wszystko zależy od tego jak Ci się ułoży biały element z 5 zdjęcia. Wystarczy, że delikatnie poruszysz przy skręcaniu i już nie odbija rolgaz. Od spodu też jest taka mała dziurka w którą wchodzi wypust tego białego elementu na ostatniej focie widać. Ciężko to złożyć dobrze z pierwszym razem.

Scorpi 17.03.2012 11:47

własnie wróciłem z garazu. wszystko wyczysciłem ze smaru.

Powodem nie odbijania manetki były zadziory na teflonowym klinie i prowadnicy linek na rolgazie. Oszlifowałem wszystki papierkiem sciernym złozyłem jak nalezy i działa.... Nie odbija z tzw. strzałem ale wraca na swoje miejsc e dośc szybko. Puki co jestem zadowolony.

Dzieki za podpowiedzi....

Scorpi 06.07.2012 00:42

Po kilku miesiacach potwierdzam ze nadal działa wysmienicie nawet lepiej niz odrazu po złożeniu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.