Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Dziwny problem z uruchomieniem - pomocy ! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45848)

Hankiss007 16.04.2024 14:05

Dziwny problem z uruchomieniem - pomocy !
 
Temat nie afrykański. Suzuki Intruder 1500 vL . Po 6 miesiącach przerwy motor zapalił od razu. Wyjechałem nim w teren, kilkanaście km. Stanołem na kilka minut i już nie mogłem go ponownie uruchomić. Jest takie zjawisko : przekręcam kluczyk jest zapłon, słysze pompę paliwa, zapalają się światła ( czyli wyszystko normalnie). Włączam „Kill Switch” , naciskam „Starter switch” ... i w tym momencie rozrusznik powinien obracać silnikiem. Ale zamiast tego słysze tylko stukanie silnika, tak jakby rozrusznik nie dostawał odpowiedniego prądu. (podobne stukanie występuje jak bateria jest słaba). Po chwili i kilku próbach silnik zapala bez problemu. Bateria jest w dobrej kondycji (zapala inny motor bez problemu) V12.4. Przeczyściłem klemy na akumulatorze i sprawdziłem kable „ + „ i „-„. Do rozrusznika i do bezpieczników. Wszystko wygląda OK. Wszystkie styki na kablach są dokręcone na maxa. Na 100% nie ma to nic wspólnego z paliwem. Myśle że problem jest po stronie elektrycznej. Ale gdzie ? Nie wiem czy ma na wpływ temperatura, bo wydaje mi się że jak silnik jest zimny to pali od strzała. Zaczynam podejrzewać że może jest coś nie tak z rozrusznikiem. Na tym forum jest kilku expertów, mam wiec nadzieję że ktos pomoże mi rozkminić ten problem.

siwy 16.04.2024 14:08

Podobne objawy miałem kiedyś w aucie jak szczotki rozrusznika się kończyły.

Brzeszczot 16.04.2024 14:17

Aku zmarł ⚰️

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Bohun 16.04.2024 14:18

i jeszcze tuleje rozrusznika.
- może przekaźnik elektrosolem potraktuj.

Mhv 16.04.2024 14:39

12,4 to za mało na sprawne aku.
Ew. podprostuj, zmierz czy trzyma ze 12,6 minimum. Jak nie to wymiana.

Kazmir 16.04.2024 16:35

Cytat:

Napisał Hankiss007 (Post 850718)
w tym momencie rozrusznik powinien obracać silnikiem. Ale zamiast tego słysze tylko stukanie silnika, tak jakby rozrusznik nie dostawał odpowiedniego prądu.

Podłącz żarówkę pod przewód idący z przekaźnika do rozrusznika.
Jeśli w takt "cykania" zapala się za każdym razem żarówka to wina szczotek zużytych (spr. tulejek wirnika), jeśli się żarówka zapala się nie za każdym razem to wina styków przekaźnika.

miroslaw123 16.04.2024 16:44

1,5l zakręcić to trochę mocy ten aku musi mieć. Obstawiam akumulator.

honda_honda 16.04.2024 17:07

Cytat:

Napisał miroslaw123 (Post 850745)
1,5l zakręcić to trochę mocy ten aku musi mieć. Obstawiam akumulator.

Myślę podobnie jak kolega. Proponuję podpiąć pod aku samochodowe i spróbować. Prąd musi być porządny bo taki silnik ma niezłą kompresje.

Hankiss007 16.04.2024 18:01

Panowie, dzięki za szybką reakcję. Nie obwiniałbym aku, bo czasami startuje silnik od jednego strzała i jest to nowy aku. Natomiast kolega: Siwy, Kazmir i Bohun rzucili ciekawe sugestie, które musze teraz ropatrzyć. Na poczatek spróbuje radę Kazmira. Potem przyjrzę sie rozrusznikowi, ale byłoby to dziwne, bo moto ma tylko 14.000 mil i mieszka w Hiszpanii w garażu. Nigdy nie rozbierałem rozrusznika, więc będzie to dla mnie małe wezwanie. Dzięki jeszcze raz. Dam znać

honda_honda 16.04.2024 18:23

Cytat:

Napisał Hankiss007 (Post 850748)
Panowie, dzięki za szybką reakcję. Nie obwiniałbym aku, bo czasami startuje silnik od jednego strzała i jest to nowy aku. Natomiast kolega: Siwy, Kazmir i Bohun rzucili ciekawe sugestie, które musze teraz ropatrzyć. Na poczatek spróbuje radę Kazmira. Potem przyjrzę sie rozrusznikowi, ale byłoby to dziwne, bo moto ma tylko 14.000 mil i mieszka w Hiszpanii w garażu. Nigdy nie rozbierałem rozrusznika, więc będzie to dla mnie małe wezwanie. Dzięki jeszcze raz. Dam znać

Jeżeli moto ma 14tys. mil do zużycie szczotek czy tulejki jest mało prawdopodobne. Proponuję jednak zacząć od podpięcia innego akumulatora.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.