Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rosja - Gruzja drogą wojenną (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11447)

mirek 28.11.2011 13:56

Rosja - Gruzja drogą wojenną
 
Planujemy dojechać do Gruzji drogą wojenną od strony Rosji i z powrotem.
Wiadomości z internetu są pełne sprzeczności.

Szukamy pewnej informacji czy otwarte jest przejście graniczne na drodze wojennej między Rosją i Gruzją.

Może ktoś z Was posiada sprawdzone informacje na ten temat i zechce się nimi podzielić.

:bow:

Ola 28.11.2011 14:01

Hej,

sprzeczności jest bardzo dużo i pewnie tyle będzie.

W tym roku chłopaki od nas przekroczyli tę granicę (dwie ekipy niezależnie). Jest o tym w ich relacjach. Czyli przejście w końcu otworzyli. Wydaje mi się, że nie można mieć jednak pewności na ile. To, że w tym roku się udało, wcale nie znaczy, że w przyszłym też będzie można.

Pozdr

janosik 28.11.2011 14:23

We wrześniu przejechaliśmy tą granicę bezproblemowo w dwie strony.

chankrymski 28.11.2011 18:28

Przy składaniu wniosków nie kręcą nosami bo ich to obchodzi jak tam zamierzasz wjechać. Problemy się zaczynają na granicach. Okazuje się dopiero na konkretnym przejściu. Wniosek również osobistycznie składałem. Wizę dostałem. Na przejściu powiedzieli "nie nada" Sytuacja z połowy lipca tego roku. Pozdrawiam

Pils 28.11.2011 19:29

wracaliscie? czy 50 $ i nada

Boski-Kolasek 28.11.2011 20:54

hey.
Mam numer telefonu celnika z przejsciu w Kazbegach jesli znasz Rosyjski( lub Gruzinski ) na tyle by sie dogadac to zadzwon i sie dowiec, bedziesz na biezaca tam sie czesto sytuacja zmienia. Bylem tam i sie pytalem Gruzinskich celnikow i rozmawialem z ludzmi, ktorzy jechali od Rosyjskiej strony. Oni nie robia problemow, zaczynaja sie po Rosyjskiej stronie ale sa do przejscia.
Granice mozna przekroczyc, zajmie to troche czasu i cierpliwosci i bez lapowek. Wiem tez od przyjaciela ze Sloweni, ze przy odpowiedniej determinacji i posiadaniu odpowiednich listow i wiz mozna tez wjechac do Z Gruzji do Abchazji!!!

ofca234 29.11.2011 01:44

czyli z Rosja do Gruzji przez droga wojenna nada?

Jezeli jednak mam wize i na miejscu powiedza - nie nada - to mam duzy problem, czy moge sobie skoczyc promem z Soczi do Trabzonu lub moze Soczi - Batumi - jako kolo ratunkowe?

Ktos orientuje sie tez jak wyglada droga przez Rosje w maju? Da rade motocyklem na poczatku miesiaca?

mirek 29.11.2011 08:57

Dziękuje za wszystkie cenne informacje.

Zatelefonowałem wczoraj do Ambasady Gruzji, nadmieniłem, że jedziemy na motocyklach i że tak daleko, no i dobrze byłoby wiedzieć czy na pewno przejedziemy.
Pani okazała się być bardzo miłą i cierpliwą osobą, wyjaśniliśmy sobie między innymi kwestie poruszania się motocyklami leasingowymi po Gruzji.

W sprawie granicy wygląda to tak, że przejście graniczne w Larsi-Kazbegi jest otwarte i że możemy sobie bez przeszkód i wiz wielokrotnie przekraczać granice Gruzji.
Niestety Rosjanie już tacy mili nie są i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy wypuszczą i wpuszczą do siebie.
Zawsze granice mogą przekraczać obywatele Rosji, bywa tak, że tylko obywatele WNP, ale często przepuszczają wszystkich - reguły nie ma.

Pani z ambasady powiedziała, że skoro wybieramy się do Gruzji w czerwcu, to najlepiej dzwonić tuż przed wyjazdem, bo to się wszystko do tego czasu może kilka razy zmienić.

Tak bardzo nie chcemy jechać przez Turcję, ze chyba zaryzykujemy i jak będą problemy, to może uda się zastosować wariant 50$ i nada.

gancek 29.11.2011 14:02

Ja przejechałem z Gruzji do Rosji przez to przejście bez większych problemów pod koniec Września tego roku.
W przyszłym roku planuje jechać do Iranu tez tamtędy i mam nadzieje że im się nie odwidzi.
Dużo przyjemniejsza trasa niż przez Turcję, zważywszy na fakt, że w Rosji paliwo kosztuje 2,50 zł a w Turcji prawie 8 ;)

rambo 29.11.2011 20:47

Nie wiem czy to coś wniesie ale w lipcu jadąc od Tibilisi było na tej trasie od huuuusteczki rosyjskich tirów, nawet jedno prawie ferrari;) im bliżej Władykaukazu tym wiecej. Wiec chopaki sobie jeżdżą


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.