Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Husqvarna 701 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Husqvarna 701- serwis. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43714)

Melon 15.01.2024 16:19

No nie u wszystkich, u mnie po 60kkm w crosstourerze. :)

rrolek 15.01.2024 17:49

Tam zawsze wszystko gniło w '90, gnije teraz i gnić będzie. W katemach, w betach, w huskach, w japoncach i zapewne w kitajcach też. Miałem kiedyś zabytkowa xt600 43f. Po zakupie rozebrałem do serwisu i było cacy. Po roku - 2 Ukrainy i może 3 tyś na miejscu była rdza i luzy. Jak się lata off w każdej pogodzie i uczciwie raz na rok serwisuje to i tak kolejnej wiosny większość bebechów do wywalenia. Taki standard.
Co innego turystyka szosowa, tam jak po 3ch latach jest gnój to już bieda.
Teraz zimno, nie chce mi się grzebać. Wiosna na bank koszty.

strobus1 15.01.2024 20:27

1 Załącznik(ów)
Ten sworzeń nie jest zgnity. W exc mam z nierdzewki. A tu czarna stał i słabo pochromowana.
I jeszcze wtyczka się rozpadła. W sumie nie ma dramatu.

zylek 15.01.2024 21:34

Cytat:

Napisał rrolek (Post 842580)
Tam zawsze wszystko gniło w '90, gnije teraz i gnić będzie. W katemach, w betach, w huskach, w japoncach i zapewne w kitajcach też. Miałem kiedyś zabytkowa xt600 43f. Po zakupie rozebrałem do serwisu i było cacy. Po roku - 2 Ukrainy i może 3 tyś na miejscu była rdza i luzy. Jak się lata off w każdej pogodzie i uczciwie raz na rok serwisuje to i tak kolejnej wiosny większość bebechów do wywalenia. Taki standard.
Co innego turystyka szosowa, tam jak po 3ch latach jest gnój to już bieda.
Teraz zimno, nie chce mi się grzebać. Wiosna na bank koszty.

Rołek ale to nie gnije, łuszczy się jakiś powłoka. Uszczelnienie trzyma, smar nawet nie czarny, łożyska bez korozji, a to …uwno się łuszczy. Co innego łożysko wachliwe, to pięknie na pomarańczowo “zgniło”:D Ale masz rację, eksploatacja w terenie masakruje każdy motor.

rrolek 19.01.2024 15:07

Masz rację, pisałem "gnije" mając na myśli ogólnie że na krótko starcza. Kiedyś do starych LC4ek te tuleje robiliśmy ze sworzni do Fiata (125 czy 126 już nie pamiętam). Były mega trwałe i kosztowały grosze.
Luz minimalny pod amorem mam to pewnie reszta też nie będzie nienaganna. W garażu zima więc rozpruje to wszystko z pierwszym cieplejszym tygodniem. Póki co latam jak jest zakładając, że tam i tak szmelc i nie będzie czego ratować.

mikelos 24.01.2024 20:18

Zajrzałem kilka dni temu u siebie do zaworów przy przebiegu 7500 km bo w kwietniu duży wyjazd i dopiero po nim pójdzie na serwis gwarancyjny. Trochę mnie Strobus "postraszył", żeby zerknąć zwłaszcza na dolotowe. Mam zbiornik od radegarage, więc nie musiałem walczyć z oryginalnym airboxem. Ale zdejmowanie pokrywy zaworów - nich ich uj strzeli. Ciasno okrutnie, kwadrans kombinowania. Zawory w normie. Uff.

ctomch 24.01.2024 20:44

Do kół zaglądałeś? Pytam ws. jak ci się koła sprawują po czasie użytkowania i co z nimi robiłeś. Ciekaw jestem jak to wygląda serwisowo, sam jestem ciekaw u siebie, oraz sposoby i jak to się sprawdza po czasie.

Emek 24.01.2024 21:09

Jak mowa o kołach to tył był rozklekotany.Strobus wie więcej.

Artek 18.04.2024 13:41

2 Załącznik(ów)
Pierwsza zmiana oleju po 40 km.

rrolek 18.04.2024 17:40

Normalne. Docierasz na ostro czy za serwisowką?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.